در ماه ژانویه صورت گرفت
صادرات 13.13 میلیارد دلاری کره جنوبی از فناوری اطلاعات و ارتباطات

صادرات کره جنوبی از بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات به دنبال افزایش تقاضا برای گوشی‌ها و تراشه‌های الکترونیکی ساخت این کشور در ماه گذشته به 13.13 میلیارد دلار رسیده است.

خبرگزاری فارس: صادرات 13.13 میلیارد دلاری کره جنوبی از فناوری اطلاعات و ارتباطات

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، یک گزارش دولتی نشان می‌دهد، صادرات کره جنوبی از بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) به دنبال افزایش تقاضا برای گوشی‌ها و تراشه‌های الکترونیکی ساخت این کشور در ماه گذشته _علی‌رغم تعداد روزهای کاری کمتر ناشی از تعطیلات سال نو_ افزایش یافته است.

با توجه به داده‌های وزارت تجارت، صنعت و انرژی صادرات صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در ماه ژانویه با گسترش 0.2 درصدی نسبت به سال پیش از آن به 13.13 میلیارد دلار رسیده است.

مازاد تراز تجاری این بخش در ماه گذشته به 6.32 میلیارد دلار رسیده که بسیار بالاتر از مازاد تراز تجاری 735 میلیون دلاری کل صنایع است.

صادرات گوشی‌های هوشمند در ماه ژانویه با افزایشی 20.7 درصدی نسبت به سال پیش از آن از مرز 1 میلیارد دلار گذشته است.

این مسئله به دلیل فروش سریع محصولات شاخص مانند گوشی‌های هوشمند گالکسی اس 3 و اس 4 سامسونگ الکترونیک و همچنین گوشی هوشمند جی 2 ال جی الکترونیک رخ داده است.

صادرات تراشه‌های حافظه نیز 78.5 درصد بر اساس مبنای سالیانه در ماه ژانویه افزایش یافته و رشد دو رقمی خود را در 11 ماه متوالی حفظ کرده است.

همچنین تقاضا برای تراشه‌های مورد استفاده در دستگاه‌های تلفن به موازات فروش سریع گوشی‌های هوشمند افزایش یافته است.

با این حال در ماه ژانویه صادرات نمایشگرها نسبت به سال پیش از آن با کاهش تقاضا برای پانل‌های تلویزیون،15.2 درصد کاهش یافته است.

صادرات تلویزیون های ال سی دی به دلیل افزایش تقاضا از آمریکای لاتین، خاورمیانه و اروپا با افزایش 32 درصدی رو به رو شده است.