فارس گزارش می‌دهد
انقلاب اسلامی زنجیر اسارت‌ها را پاره کرد / شروع عصر تازه در تاریخ کشور

احیای خودباوری از مهم‌ترین ثمره‌های انقلاب اسلامی بود که ایران تاکنون با داشتن این سلاح به پیشرفت‌های شگفتی در عرصه‌های مختلف رسیده که شمارش آن برای دشمنان اسلام غیر ممکن است.

خبرگزاری فارس: انقلاب اسلامی زنجیر اسارت‌ها را پاره کرد / شروع عصر تازه در تاریخ کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، کشوری که چند هزار سال زیر سلطه استعمارگران قرار داشت، با پیروزی انقلاب اسلامی از بند زنجیر اسارت رها شد و اکنون سرنوشت آن را مردم انقلابی رقم می‌زنند.

پیروزی انقلاب اسلامی ایران که با تلاش رهبر کبیر انقلاب و پشتیبانی مردم از ایشان به وقوع پیوست، شروع عصر تازه در تاریخ این کشور به شمار می‌آید، که با آغاز آن پیشرفت‌ها در این کشور تداوم و قوت گرفت به طوری که اکنون دستاوردهای آن غیر قابل شمارش است.

انقلاب اسلامی ایران که بدون وابستگی به شرق و غرب به پیروزی رسیده بود مورد توجه سیاستمداران و عموم مردم جهان شده و تاکنون برای نابودی آن هزاران نقشه‌ها کشیده‌اند.

ولی مردم ایران در اوایل انقلاب اسلامی با در دست داشتن سلاح ایمان و خودباوری توانستند ریشه دخالت‌های سران کشورهای استکبار را در ایران بخشکانند و اکنون نیز با پیروی از آرمان‌های امام راحل و شهدا و حمایت از ولایت فقیه دسیسه‌های آنان را از جمله در فتنه 88 و جنگ تحمیلی خنثی کنند.

حجت‌الاسلام عباس نظری معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین در گفت‌وگو به خبرنگار فارس می‌گوید: ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در پیشرفت‌های علمی سلول‌های بنیادین نانو، هوافضا، مسایل موشکی و هسته‌ای به دستاوردهای عظیمی رسیده که شمارش آن غیر ممکن است.

این مسئول بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران در 57 به پیروزی رسید که این انقلاب با رهبری مقتدرانه امام خمینی (ره) و بصیرت مردم کشور محقق شد و اکنون نیز شاهد آثار و برکات بی‌شمار آن هستیم.

وی ابراز داشت: امام خمینی (ره) به عنوان مرجع و رهبر دینی توانست جرقه آغازین برپایی انقلاب اسلامی را از سال 42 آغاز کند و در سال 57 این انقلاب را به ثمر برساند که نقش رهبری در این پیروزی تاثیر چشمگیری داشته که با مطالعه تاریخ می‌توان آین مطلب را به روشنی فهمید.

نظری گفت: داشتن ایمان، ایدئولوژی اعتقاد و باورهای دینی مردم دومین عامل مهم در تحقق رخداد پیروزی اجتماعی، فرهنگی، دینی انقلاب اسلامی است و از همان روزهای آغازین این انقلاب شعارهای مردم به یک جهت‌گیری دینی براساس اعتقادات و باورهای دینی مانند استقلال آزادی جمهوری اسلامی ایران هدایت شد که این مهم نیز در پیروزی انقلاب یاد شده تاثیر بسزایی داشته است.

این مسئول خاطرنشان کرد: حضور وحدت آفرین قشرهای مختلف مردم در راهپیمایی‌ها سومین مولفه پیروزی در برپایی انقلاب اسلامی بود که از همان روز 17 دی 56 که در روزنامه اطلاعات به مرجع دینی اهانت شد قشرهای مختلف مذهبی و دینی در اعتراض به این اهانت در روز تاسوعا و عاشورا با متحد شدن خشم و نفرت خود را از این اهانت به دشمن نشان دادند.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین افزود: تحقق این مهم منجر شد تا این راهپیمایی‌ها در نقاط مختلف کشور در شهرها و روستاها برپا شود و در تمام این راهپیمایی‌ها شعارهایی علیه طاغوت یک دست و یک رنگ شود.

این مسئول ادامه داد: این راهپیمایی‌ها ادامه یافت تا در روز 22 بهمن که به دستور امام خمینی (ره) در خیابانها ریختند و با شعار دادن پیروزی انقلاب اسلامی ایران را نهایی کردند.

وی یادآور شد: دستاوردهای انقلاب اسلامی بی‌شمار است و اکنون کشور ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به پیشرفت‌های خوبی در زمینه‌های مختلف علمی، اقتصادی، سیاسی،‌اجتماعی و دفاعی رسیده است.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین اظهار داشت: خودباوری و باور داشتن کلمه توانستن در بین مردم ایران از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است که متاسفانه قبل از انقلاب تبلیغات گسترده‌ای علیه ایران می‌شد که این ملت توان انجام هیچ کاری را ندارد.

نظری ابراز داشت: اکنون ما در پیشرفت‌های علمی سلول‌های بنیادین نانو، هوافضا، مسایل موشکی و هسته‌ای به دستاوردهای عظیمی رسیدیم که قابل شمارش نیست و تحقق این مهم به نمایش گذاشتن توان اجرایی ملت ما در هر کاری است.

وی بیان کرد: سران کشورهای استکباری، ایران را به عنوان کشور وحشی به دنیا معرفی می‌کردند ولی اکنون ملت ما در اوج عزت، عظمت، شوکت، قدرت و اقتدار به کشورهای جهان معرفی می‌شود و در معادلات سیاسی و روابط بین‌المللی حضور پررنگ و چشمگیر دارد که این مهم از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اینکه می‌توانستم پیچ و مهرهای هسته‌ای ایران را جمع می‌کردم، بیان کرد: این مطلب بیانگر روشن عدم توانایی آنها در مبارزه با علم هسته‌ای ایران است.

این مسئول اظهار داشت: بیداری اسلامی که در کشورهای اسلامی مانند مصر و لیبی شروع شده از دستاوردهای دیگر پیروزی انقلاب اسلامی است که با تحقق آن امید در دل ‌مردم این کشورها زنده شده تا با الگوگیری از انقلاب ما به پیروزی برسند.

حجت‌الاسلام علی قابل رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین در گفتگو با خبرنگار فارس می‌گوید: مردم ایران با عنایت به خداوند متعال، توجه به بیانات اهل‌بیت (ع) و داشتن اعتقاد الهی در برابر ظلم و ستم حاکم ظالم مبارزه کردند تا توانستند انقلاب اسلامی را برپا کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین ابراز داشت: کشور ما سال‌ها بود توسط استکبار جهانی تحقیر می‌شد و منابع طبیعی و مالی این کشور به دست آنان غارت می‌شد و حاکمان ظالم نیز که دست نشانده آنان بود در ایران اهداف سران کشورهای استکبار جهانی را در پیش می‌گرفتند.

این مسئول افزود: قانون کاپیتولاسیون نهایت تحقیر استکبار جهانی بر کشور ما بود که مردم ایران با داشتن ایمان و دانشی که داشتند با بررسی کردن این قانون، آن را مخالف رفتارها و منش‌های دینی و مذهبی خود می‌دیدند.

قابل ادامه داد: امام خمینی (ره) با مشاهده مخالفت‌های قلبی مردم ایران و دخالت‌های پیاپی متجاوزان به کشور ما با اعتراض قاطع به قانون کاپیتولاسیون جرقه‌ای را در دل مردم روشن کرد که با تمام سختی‌ها و مخالفت‌های دشمنان اسلام و استکبار جهانی توانست با پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن این انقلاب را در ایران پیاده کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین اظهار داشت: نقش رهبری کشف استعدادهای پنهان شده مردم و هدایت آنها به مبارزه و ایستادگی در برابر ظلم و ستم حاکمان ظالم است، که امام خمینی (ره) این استعدادها را به خوبی کشف کرده بود و به همین دلیل توانست با تدبیر و مدیریت بی‌نظیر خود انقلابی را در کشور برپا کند که در دنیا برتر باشد.

وی بیان کرد: رهبری مقتدرانه دومین عامل پیروزی مردم ایران در برابر ظلم و ستم حکومت طاغوت است که نقش بسزایی در هدایت جنبش‌های مردمی داشته، به ویژه اگر رهبری با اعتقادهای قلبی مردم تطبیق شده باشد.

این مسئول افزود: امام خمینی (ره) توانست پیام خودباوری، عشق، عدالت، برابری، آزادی و استقلال را برای مردم در عمل و گفتار خود ثابت کند به همین دلیل مردم با پذیرش دعوت ایشان به مبارزه در برابر ظلم و ستم جذب دستورات و بیانات این امام بزرگوار شدند.

قابل ابراز داشت: وحدت را سومین عامل پیروزی مردم در برابر حکومت طاغوت است و قشرهای مختلف مردم از هر قشر و طبقه‌ای توانستند با یکپارچگی و داشتن وحدت در برابر این حکومت شجاعانه بایستند و آن را خوار و ذلیل کنند.

وی یادآور شد: مردم ایران در آن زمان برای مبارزه با حکومت طاغوت با یکدیگر احساس همدردی می‌کردند و با کمک کردن و خدمت‌رسانی به یکدیگر تلاش می‌کردند با تحمل سختی‌ها و دشواری‌ها در برابر حکومت طاغوت یک رنگ و متحد باشند تا بتوانند این حکومت را شکست دهند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین ادامه داد: در این زمان هیچ فرقی بین غنی و فقیر نبود و تحقق این مهم موجب شد تا مردم ایران به پیروزی انقلاب اسلامی نزدیک‌تر شوند و حکومتی بر پایه اسلام بنا کنند.

این مسئول با بیان اینکه بیان کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی چشم‌گیر است که حفظ تمامیت ارضی کشور ما، وحدت، ایستادگی خودباوری رسیدن از جمله بزرگترین این دستاوردها بوده است.

قابل ابراز داشت: قبل از انقلاب اسلامی همه سران کشورهای استکبار جهانی تبلیغ می‌کردند که دین در حکومت معنی ندارد و دین از سیاست در اداره کشور جداست و با تمام این تبلیغات مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) در برابر زورگویی‌های حکومت طاغوت ایستادند و توانستند به آنان نشان دهند که دین عین سیاست است و از یکدیگر جدایی‌ناپذیر هستند.

وی بیان کرد: دست‌یابی به روحیه خودباوری، استقلال و آزادی از دیگر دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی است، کشور ما در گذشته دست نشانده سران کشورهای استکبار جهانی بود ولی اکنون بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به یک قدرت واقعی در منطقه تبدیل شده است که دشمنان صریحا به این مطلب اعتراف کردند که این بالاترین دلیل روشن دست‌یابی کشور ما به استقلال و آزادی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین گفت: بیداری کشورهای اسلامی را از دستاوردهای دیگر انقلاب اسلامی است و اکنون کشورهای که در برابر حاکمان ظالم ایستادگی می‌کنند با الگوگیری از کشور ما تلاش می‌کنند تا بتوانند به انقلابی همانند کشور ما دست یابند.

طبق این گزارش خودباوری، رهبری، ایمان و اعتقاد مردم و وحدت و حضور گسترده آنان در راهپیمایی‌ها سه عامل مهم پیروزی انقلاب اسلامی بود که تاکنون نیز ادامه داشته است.

=============

گزارش از زهرا محبی

=============